3 důvody, proč se vám vyplatí splácet půjčku včas

Známe je všichni. Jsou k dostání u mnoha poskytovatelů a mají za cíl vylepšit naši finanční situaci. Víte, o čem je řeč? No samozřejmě – taková rychlá nebankovní půjčka už určitě zachránila od nepříjemných komplikací také vás. Občas se ovšem vyskytnou situace, kdy není tak snadné odeslat další splátku či splatit půjčku včas. Máme pro vás 3 důvody, proč splatit půjčku bez zbytečného odkladu a ideálně podle nastaveného splátkového kalendáře.

Důvod č. 1: Vyhnete se sankcím

Ať už se vám zalíbí rychlá nebankovní půjčka před výplatou anebo nebankovní půjčka bez zástavy, tak jako tak, budete vázáni povinností ji splatit v předem ujednaných splátkách. Některé společnosti vyžadují splácení po 14 dnech, jinde jde o klasické měsíční splátky. Pokud termíny nedodržíte, začnou vás kontaktovat věřitelé, což určitě není příjemné. A aby toho nebylo málo, naúčtují vám nemalé sankce, které bude potřeba doplatit společně s chybějící splátkou.

Důvod č. 2: Můžete se dostat do spárů exekutorů

Pokud vás ke splácení půjčky nedonutí telefonní urgence ani hrozba nemalých sankcí, připravte se na to, že se budou upomínky hromadit také ve vaší schránce. V případě, že je budete i nadále ignorovat, počítejte s tím, že věřitel (úvěrová nebankovní společnost) předá tuto pohledávku exekutorům. Pak už je pouze otázkou času, kdy takový exekutor zazvoní u vašich dveří a polepí vám cenné věci žlutými samolepkami.

Důvod č. 3: Nedostanete se do registrů

Dostat se do registru dlužníků není nic složitého. Stačí jedna pozdě zaplacená faktura, opožděná splátka nebo přečerpaný kontokorent a problém je na světě. Budete-li zdárně ignorovat splátky půjčky, vezměte jed na to, že se vaše jméno v centrálním registru dlužníků dříve či později objeví. Pak můžete mít se sjednáváním a vyřizováním půjčky nemalé problémy. A na půjčku od banky můžete rovnou zapomenout.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *