Aromalampa dá domovu skvostnou vůni 

Aromaterapie je známá už více než stovky let. Ani dnes neztratila své kouzlo a lidé si příznivého účinku vůně na psychiku a náladu užívají díky nejrůznějším prostředkům. V domácnostech je velmi oblíbené používání aromalampy.

Jednoduché použití aromalampy

Je mnoho způsobů, jak svému domovu vdechnout vůni. Můžete si zakoupit nejrůznější spreje, parfémy do zásuvky nebo vonné svíčky. Nejjednodušší je však použití aromalampy, protože jedna aromalampa může být prostředkem, jak dát vašemu domovu vždy jinou vonnou esenci.

Ostatní přípravky mají pouze jednu vůni a tu musíte spotřebovat celou. Do aromalampy však můžete kdykoliv kápnout jiný vonný olej a vaše nálada se hned promění. Náplně do aromalampy jsou dostupné a seženete je v mnoha nejrůznějších vůních. Avšak pozor. Nejde jen o konkrétní vůni, která je vám příjemná. Jde i o její léčivé účinky!

Vůně jako lék

Rostliny obsahují éterické oleje jejichž blahodárný účinek na náš organizmus je dobře znám. Nejjednodušší způsob, jak zprostředkovat přenos éterického oleje do našeho krevního oběhu je pomocí inhalace. V tom je aromalampa výborným pomocníkem. Mezi nejoblíbenější silice patří jistě levandule, vanilka nebo růže.

Znáte jejich účinky? Levandule snižuje krevní tlak, uklidňuje a podporuje hojení. Růže působí proti nespavosti a podporuje krevní oběh. Vanilka příznivě ovlivňuje naši psychiku. Aromaterapie jako součást celostní medicíny vám dokáže najít vůni na každou vaši potíž. Pro děti je nejvhodnější levandule, mandarinka, citrón a meduňka. U dětí působí na zklidnění a uvolnění.

Náplně do aromalamp

Aromalampa nám provoní domov pomocí zahřívání vybraného oleje do aromalampy nebo vonného vosku. Jednu aromalampu můžete používat na obojí, je možné použít vonné vosky do aromalamp i oleje. Do spodní části aromalampy umístíte čajovou svíčku a do nádržky nad svíčku dáte vaši vybranou vůni.

Použití aromalampy na vosk je jednodušší, protože nemusíte nádržku naplnit vodou, do které se teprve nakape vonný olej. S vonným voskem do aromalampy se pracuje snadno a můžete kombinovat nejrůznější druhy a vytvořit unikátní vůni. Při použití oleje do aromalampy je nutné naplnit nádržku dostatečným množstvím vody a do něj nakapat vybranou silici.

Je třeba dávat pozor, aby se voda neodpařila dříve, než dohoří svíčka a aby se vonný olej nezačal připalovat. Vonný olej provoní váš domov během krátké chvilky.

Výběr aromalampy

Až budete vybírat aromalampu, která bude nádherným doplňkem vašeho interiéru a skvělým pomocníkem při povzbuzení nálady, nevolte jen podle vzhledu. Samozřejmě, že vybraná aromalampa musí ladit s vaším interiérem, ale dbejte i na to, aby měla dostatečně velkou nádržku na vodu a aby nádržka na vodu nebyla umístěna v bezprostřední blízkosti nad čajovou svíčkou. Z bohatého sortimentu je výběr vždy snadný!

Účinky aromalampy na vosk nebo aromalampy s vonným olejem nejvíce oceníte v sychravých podzimních dnech. Aromalampa je i nádherným dárkem. Vyberte si tu svou!

Velký výběr aromalamp a potřebných náplní najdete na www.poznani-knihy.cz

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *