Jak mohou vypadat půjčky pro ženy na MD?

Půjčky pro ženy na MD
zoografi / Pixabay

Těhotenství a samozřejmě i narození dítěte je příjemnou částí života každé ženy. Ta se tak změní v matku, která má jednu hlavní povinnost, a to vychovávat své dítě. Bohužel v daném směru se mohou objevit také četné problémy, které souvisejí s nedostatkem peněz. Mateřská je velmi nízká, a pokud ani otec dítěte nevydělává, a stát pomůže minimálně, jsou řešením půjčky pro ženy na MD.

Ty samozřejmě mohou mít hned několik podob, ale jedno je s nimi spojené – jsou spjaty pouze s nebankovními společnostmi, jelikož banky daný typ úvěrového produktu neposkytují.

Segment mikropůjček

Pokud maminkám chybí pouze několik stovek, nebo tisíců korun, do další mateřské, mohou využít právě tento typ úvěru. Ten je spojený především s velmi jednoduchou žádostí. V rámci ní totiž není nutné opravdu nic dokládat, a tak si lze o peníze zažádat z pohodlí domova, a to buď prostřednictvím SMS zprávy, nebo klasicky online. Samozřejmostí je i vyřízení bez nutnosti cokoliv podepisovat, nebo jistota toho, že peníze získáte i pokud jste uvedena v registrech. To jsou zkrátka výhody, které jsou s tímto segmentem spjaté. Obecně také platí, že půjčit si lze sumy v řádech několika set a několika tisíc korun, a to na termín okolo jednoho měsíce.

I klasické půjčky pro ženy na MD existují

Druhou možností, o jakou může matka žádat, jsou půjčky standardní, které jsou spojeny s poskytovateli, mezi které patří třeba:

  • Ferratum
  • Cofidis
  • HomeCredit
  • Cetelem

Řada z daných poskytovatelů sice vyžaduje doložení příjmu, ale ten nemusí nutně pocházet přímo ze zaměstnání, nebo snad podnikatelské aktivity. I proto tak můžou být půjčky pro ženy na MD poměrně snadno dostupné, jelikož právě na poskytovanou mateřskou je možné hledět jako na standardní příjem. Navíc s jistotou toho, že ho posílá stát a tedy nehrozí to, že by přestal.

V tomto směru je dobré také zaměřit se na to, kolik si lze půjčit. Jelikož se jedná o skutečně klasické půjčky, není problémem žádat o sumy, které se dotýkají i několika desítek tisíc. Splatnost je samozřejmě naprosto klasická, a to v rámci několika měsíců, nebo i let. Po zvolené období dochází k hrazení v pravidelných měsíčních splátkách.

Půjčky ručené nemovitostí

Poslední možnou půjčkou pro matky na mateřské je půjčka ručená nemovitostí. Zde sice není třeba dokládat příjem, ani výpisy z registrů, ale je samozřejmě třeba vlastnit nemovitost. Ta ovlivňuje poskytnutou sumu, která může být až několik milionů.

V tomto ohledu je třeba říci, že právě tato poslední možnost rozhodně není doporučována, protože vzhledem k malým mateřským se matka téměř vždy dostane do dluhové pasti.

I klasická půjčka může být rizikem, a tak je dobré si vše velmi dobře spočítat. Jak píše například jedna z uživatelek na diskuzi:

Ahoj holky , tak já si při mateřský půjčila 5tis, od Providentu navýšily mi to na 8300kč, ale krize byla veliká a nic jiného mi nezbývalo…“

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *