Jak si založit e-shop?

Máte v plánu, že se pustíte do podnikání prostřednictví e-shopu? Disponujete obchodním duchem, a ještě k tomu si například zboží sami vyrábíte? V tom případě je jistě dobré popřemýšlet nad tím, zda jít do vlastního e-shopu či nikoliv.

Stejně tak, jako podnikatelé, kteří rozjíždějí svůj byznys přímo ve výrobních halách či jiných komerčních prostorech, i vy musíte vědět pro koho zejména bude váš e-shop určený? Tedy respektive si odpovědět na otázku, jací budou mí zákazníci?

Co jim budu nabízet? A jak dostupné pro ně mé výrobky budou? Pokud následné zhodnotíte silné a slabé stránky vašeho nápadu s e-shopem a porovnáte je s příležitostmi a ohrožením na trhu, které vás může potkat, není nic jednoduššího než se poohlédnout po tom, jakým způsobem si e-shop vůbec zřídíte.

Způsobu je totiž hned několik, a to od naprosto bezplatného fungování e-shopu, který se nazývá takzvaným open-source řešením, či na vás čeká i tvorba e-shopu a to například pomocí pronájmu či přímo koupě e-shopu na míru.

Záleží tedy pouze na vás a na vašich finančních možnostech, respektive na volných finančních prostředcích, které můžete do skutečně dobrého e-shopu investovat.

E-shop na míru

Nejčastěji se začínající podnikatelé, kteří chtějí na poli e-shopu se svým podnikáním uspět, rozhodují pro e-shop na míru. Důvod je prostý. A sice, pokud má začínající podnikatel dostatek peněz a také odvahy na to, pustit se do opravdového e-shopového světa, nebude mu dělat problém nechat si sestavit e-shop na míru.

Může se jednat například i o již zavedený e-shop, který po čase přestal vyhovovat vašim požadavkům či se jednalo pouze o e-shop pronajatý, u něhož jste se rozhodli jeho životnost ukončit.

Nejčastěji si ale toto řešení nechávají zhotovovat ti, kteří mají ke svému e-shopu zřízen i kamenný obchod či dokonce několik kamenných obchodů a e-shop tak funguje jako skvělá konkurenční výhoda, kterou velmi rádi využijí při své podnikání, a ještě trochu více navýší své dosavadní tržby.

Výhodou e-shopu na míru je především to, že po celou dobu fungování máte zákaznickou podporu společnosti, která vám ho zhotovila a také si můžete podle svých možností a také potřeby jednotlivé položky a funkce měnit a přetvářet k obrazu svému. Nevýhodou může být zejména pro začínající podnikatele cena za sestavení e-shopu na míru.

Pronájem e-shopu

Pokud vás naopak spíše zajímá pronájem e-shopupři kterém se vyhnete pravidelným platbám a platit budete pouze za funkce, které aktivně využíváte, je pro vás tato možnost řekla bych nejschůdnější. U pronajatého e-shopu navíc velmi snadno budete moci manipulovat s položkami v systému a jeho funkce zvládne ovládat i malé dítě.

Nemusíte umět v žádném případě programovat a ani se o nic víc, než je nutné, starat. Vše bude totiž zařízeno za vás. Nevýhodou, kterou v této formě spatřují uživatelé, může být méně funkcí než u e-shopu na míru či menší variabilita.

Open-source e-shopové řešení zdarma

Pokud vás ovšem neujal jak e-shop na míru tak pronájem eshopu, nezoufejte, je totiž ještě jedna možnost, která vás k vytouženému podnikání na internetu rovněž může dostat a tou je open-source řešení, které je naprosto zdarma.

Zdarma si tak můžete svépomocí nainstalovat vlastní internetový obchod a tím pádem dostanete velmi komplexní možnost, jak rozjet své podnikání. Existuje hned celá řada těchto open-source programů, které si můžete sami instalovat a následně spustit.

Licence za užívání je v tomto případě zcela zdarma a je možné další funkce i grafické šablony stahovat zcela zdarma. Pro počátek podnikání na e-shopu se tato forma jistě vyplatí, poté, co ovšem začnou tržby stoupat směrem nahoru a vy začnete mít na e-shop stále větší požadavky, mohou se objevit první trhliny a ty mohou přinést i celou řadu nabalujících se problémů.

Otestovat profesionální e-shopové řešení můžete např. na stránkách www.inshop.cz, kde máte možnost zřídit si demoverzi bez omezení funkcí až na 60 dní zcela zdarma!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *