Jaké parametry může mít nejvýhodnější konsolidace půjček?

Zcela jistě nejvýhodnější konsolidace půjček.
geralt / Pixabay

Máte několik půjček, ale nezvládáte je splácet. Řešení mohou být různá, ale pokud existuje jedno, které vás rozhodně nezklame, je to zcela jistě nejvýhodnější konsolidace půjček. Abychom byli konkrétní, je třeba zmínit, co vlastně konsolidace je.

Jedná se o možnost sloučit aktuální půjčky do jedné jediné, a díky tomu samozřejmě máme možnost splácet jednu jedinou splátku. Tím se dostáváme k prvnímu parametru, jelikož přesně toto by mělo z konkrétní konsolidace plynout.

Co by měla nejvýhodnější konsolidace půjček umět sloučit?

Ačkoliv mluvíme pouze o půjčkách, je lepší vše označovat jako úvěrové produkty. A to z toho důvodu, že konkrétních možností může být celá řada. Pokud chceme zmínit některé z nich, potom se jedná o:

  • Hotovostní a bezhotovostní půjčky
  • Bankovní a nebankovní úvěry
  • Minusové zůstatky na účtech – kontokorenty
  • Dluhy na kreditních kartách

To vše jsou produkty úvěrové a ty všechny by mělo být možné sloučit. A to ideálně v neomezené výši, jelikož v rámci každého úvěru může být nesplacená částka jiná.

Cílem by mělo být snížení celkového úroku

Hlavním cílem, proč se cestou konsolidace vydat, je také snížení celkového úroku. A to tak, aby byl skutečně nižší, než kolik platíme nyní. Poznáme to velmi jednoduše, a to podle výsledné částky, kterou budeme muset zaplatit. Pokud sečteme tu aktuální, měla by být ta konsolidovaná nižší. Pokud ano, je tento parametr splněn. Pokud není, je samozřejmě třeba poohlédnout se jinde.

Samozřejmě dalším cílem by mělo být i snížení měsíční splátky. I to je díky konsolidaci možné udělat, a to tak, že se splátky rozloží do delšího časového horizontu. Zde je dobré citovat zprávu Novinek, které upozorňují na možné riziko: „Nejjednodušším řešením je sloučit je všechny do jedné a platit pouze jednu splátku, která bude v součtu nižší než ty předchozí. Musíte ale počítat s tím, že kvůli rozložení splácení do delšího časového období nakonec bance zaplatíte až o desítky tisíc korun navíc.

Pokud chceme, aby bylo vše v pořádku, musíme hledět nejenom na měsíční splátku, ale i na částku celkovou. Pokud je oboje nižší, konsolidace se nám vyplatí.

Nezapomínejte na podmínky získání

Konsolidace vlastně není nic jiného, než nový úvěr. A s tím je dobré také počítat, a to ve chvíli, kdy hledáte toho, kdo vám sloučení umožní. Mnohdy je tak třeba absolvovat všechny nezbytnosti spojené s vaším prověřováním. Pokud je něco třeba, tak je to například povinnost dokládání příjmu, stejně jako to může být nahlížení do registrů, popřípadě i jiné ověřování vaší bonity. I to je jeden ze základních parametrů, které může nejvýhodnější konsolidace půjček mít. A tak je vhodné si na ně dát pozor. A to především tak, že vyberete takového poskytovatele, u kterých je vše dle vašich představ.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *