Kdy pomůže a kdy uškodí půjčka na vyplacení exekuce?

Půjčit si v dnešní době peníze je více než snadné. Bohužel půjčky jsou dnes dostupné i problémovým klientům, stejně jako osobám bez příjmu. To může znamenat velké riziko spojené s tím, že se dostaneme do výrazných problémů. A ty mohou končit až u exekutora. To samozřejmě znamená jediné, a to riziko touho, že přijdeme o náš majetek, o peníze na účtu, stejně jako o část našeho platu. Řešení se nabízí hned několik. Podívejme se, zda je nebo není dobrou volbou půjčka na vyplacení exekuce.

Jaké má půjčka na vyplacení exekuce parametry?

Než se podíváme na konkrétní výhody a nevýhody, je třeba si daný úvěrový produkt specifikovat a zajistit, co vlastně konkrétně nabídne a čeho se týká. V tomto směru se jedná o druh půjčky, který je poskytován nebankovní společností. Konkrétně za účelem toho, abychom mohli vyplatit nemovitost ze spárů exekutora a tak jsme zachránili náš majetek. Jeden z poskytovatelů této možnosti uvádí například toto: „Pokud na vás tedy byla uvalena exekuce a potřebujete půjčku na splacení exekuce, tak můžete využít nabídku různých nebankovních společností. Tyto společnosti totiž nezkoumají vaše majetkové poměry a registry dlužníků, protože vědí, že jiné společnosti vám již půjčku poskytli a tak vám ochotně pomohou snížit měsíční splátky tak, abyste je zvládli splácet.“

Kdy je půjčka dobrou volbou

Pokud opravdu nechceme přijít o střechu nad hlavou, ale zároveň nemáme finanční prostředky na to, abychom dlužnou částku zaplatili ihned. Stejně tak se hodí také ve chvíli, kdy exekutor nechce přistoupit na splátkový kalendář, nebo jiné řešení. Nutné je ale mít jistotu toho, že když si půjčku vezmeme, budeme mít možnost ji splácet. Tedy že máme dostatečný příjem na to, abychom vše dotáhli až do vítězného konce. Pokud si jste jisti, může být opravdu dobrou volbou, než riskovat ztrátu nemovitosti. Stále je ale třeba myslet také na to, aby byla zaručena celková výhodnost, spojená hlavně s:

  • Nízkou úrokovou sazbou
  • Nízkými měsíčními splátkami
  • Částkou, která odpovídá našemu dluhu

Kdy si půjčku raději nebrat?

Kdy se hodí, tedy již víme. Podíváme se ale i na situaci, kdy je dobré si ji raději nebrat. Hlavně z toho důvodu, kdy hrozí naše výrazné zadlužení. To dnes není nic příjemného. Můžete se tedy stát, že na pár měsíců si od exekuce odpočineme, ale pokud nebudeme splácet, může přijít další – vyplývající právě z této nové půjčky. Pokud si tedy nejste jistit, že vše zvládnete, je lepší raději o nemovitost přijít, vyjít z celého procesu bez dluhů a začít žít nový život – třeba v pronajatém bytě. I to může být pro mnohé cesta, jak dluhy vyřešit.

Pokud máme obě možnosti porovnat, nelze jednoznačně říci, zda ano nebo ne. Obecně ale můžeme doporučit půjčku zkusit. Vždy ale jenom za podmínek její výhodnosti. Jinak je lepší se jí raději vyhnout. A totéž doporučují i odborníci na úvěrový segment hlavně tedy ten nebankovní, kde je půjčka na vyplacení exekuce aktivně nabízena.

Půjčka na vyplacení exekuce
martaposemuckel / Pixabay

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *