Na co hledět, pokud si bereme úvěr na auto?

Úvěr na auto
DarkoStojanovic / Pixabay

Koupit si věc takzvaně na splátky není v současné době nic výjimečného a neobvyklého. A to z toho důvodu, že bankovní i nebankovní úvěrové společnosti nabídnou širokou škálu věcí, které lze financovat právě tímto způsobem. Výjimkou rozhodně není ani věc, kterou je úvěr na auto. Tedy možnost, jak financovat splátkami právě koupi automobilu. A to v dnešní době nejenom toho osobního, ale také užitkového. Pojďme se tedy společně podívat na to, podle čeho ten správný úvěr vybrat.

Prioritou by měl být nejvýhodnější úvěr na auto

To nejdůležitější, na co je zcela jistě třeba hledět, to je celková výhodnost. Tedy primárně to, jak velké jsou úrokové sazby, stejně jako to, jak velké je RPSN, nebo případná akontace. To vše následně ovlivňuje informace o tom, kolik vlastně za dané auto přeplatíme. Logika je v této věci zcela jasná. Naším cílem by mělo být přeplatit co nejméně. A to z toho důvodu, že jedině tak dokážeme ušetřit vskutku nemalé peníze.

Samozřejmě dnes jsou na úvěr hned dvě možnosti. Jednou z nich jsou nebankovní společnosti, které bývají méně výhodné. Naopak z hlediska výhodnosti vedou banky. A to třeba tento typ úvěru: „Úvěr na auto od ESSOXu můžete nyní získat přes internet se speciální online úrokovou sazbou. Vypočítejte si online splátky auto úvěru na jakýkoli automobil. Úvěr na auto můžete čerpat již do 24 hodin od schválení úvěrové smlouvy.“

Roli hrají i podmínky vyřízení

Další velkou roli samozřejmě hrají také podmínky vyřízení, které v tomto směru může společnost nebo banka mít. Souvisejí především s naší bonitou a naší mzdou. Zde platí, že ty nejvýhodnější podmínky získání samozřejmě najdeme u nebankovní společnosti. Naopak poměrně složitější proces získání mají banky. Nejlepší cestou je ale zkusit žádat nejprve u banky, a pokud zde nejsme úspěšní, je lepší vyzkoušet klasiku, a to samozřejmě společnost nebankovní.

Myslete i na to, kde úvěr vyřídíte

Málokdo dnes chce ztrácet čas, s čímž samozřejmě souvisí i další výhoda, a to taková, kdy máme možnost v mnoha případech požádat si o úvěr na auto už v konkrétním autosalonu, nebo autoservisu. Samozřejmě i to má své výhody, jelikož v první řadě ušetříme nejenom čas, ale také mnoho starostí. Na tomto místě je také vše vyřízeno a my tak za několik desítek minut můžeme pohodlně odjíždět koupeným vozem.

Na co hledět dále?

Všechny důležité parametry máme zmapovány a tak je třeba dodat ještě to, na co dalšího bychom měli hledět primárně. Určitě není dobré zapomínat právě na tyto aspekty:

  • Komu bude auto po dobu splátek patřit
  • Zdali je akontace a v jaké výši
  • Zda je povinné havarijní pojištění

Máme-li zmapováno i toto a bereme-li si nejvýhodnější nabídku na trhu, určitě lze takové financování auta doporučit. A to hlavně proto, že nám umožní jezdit skutečně ihned, bez čekání.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *