Neobyčejné bydlení v Ostravě

Právě teď je vhodný čas prodat byt

Česká republika čelí realitní bublině, odborníci však předpokládají, že ceny nemovitostí mohou, zvláště v oblasti prodeje bytů, stále růst. Ostrava není výjimkou, a pokud chcete prodat byt v Ostravě, je letošní rok jedinečnou dobou pro tento obchod.

Možná chcete prodat menší a koupit větší, i na to je podle odborníků dobrý čas. Podle statistik rostly ceny nemovitostí určených k bydlení v minulém roce nejen v Praze a v Brně, ale také v Olomouci, Plzni, Liberci a Ostravě.

Prodej malých bytů v Ostravě vede

Důvodem jsou stále levné hypotéky a snadný přístup k nim, ale i mimořádná touha lidí bydlet ve vlastním bytě, na rozdíl od zahraničí, kde většina obyvatel velkých měst si vlastní byty nemůže z finančních důvodů pořídit. Pokud jsou však hypotéky u nás dostupné, proč je nevyužít. Koupě bytu v Ostravě je určitě dobrou investicí, která se může během let v takové zajímavé lokalitě, jako je Ostrava, jedinečně zhodnotit.

Celoplošně vzrostly ceny bytů průměrně o 7 %, v Ostravě za období únor 2017 až únor 2018 došlo k navýšení cen u všech kategorií a velikostí bytů. Byty 1+1 v Ostravě meziročně podražily o 7,38 %, byty 2+1 si připsaly navýšení dokonce až 12, 8 % a byty 3+1 jsou nyní dražší o 5,74 %. Z toho je zřejmé, že byty v Ostravě průměrně zdražily o více než 8,6 % a očekává se, že ceny se budou v letošním roce ještě zvyšovat.

Nejvíce žádané jsou menší byty v Ostravě, garsoniéry, byty 1+1 až 2+1. Proto pokud zvažujete prodej takového bytu v Ostravě, zájem bude určitě značný. Na druhou stranu je v Ostravě velmi dobrá nabídka luxusních až exkluzivních bytů, takže po prodeji svého menšího můžete s úsporami či hypotékou získat nový originální byt s nadstandartním vybavením a rozměry.

Ovšem i developerské projekty mají svá omezení. Atraktivních míst, kde by se dalo stavět, s dobrou občanskou vybaveností a dopravními možnostmi, je i v Ostravě stále méně. A tak  získat exkluzivní bydlení nemusí být v příštích letech tak snadné. Je dobré se do prodeje i koupě pustit právě teď.

Realitní seznamka je ideálním řešením

Prodej bytu lze uskutečnit několika způsoby, z nichž některé jsou takové, že nad prodejem majitel může ztratit kontrolu. K tomuto prodeji se řadí zvláště zprostředkování prodeje mnoha různými agenturami či inzerování na mnoha internetových serverech.

Důsledkem jsou desítky telefonátů denně, sjednávání a rušení schůzek, někdy i marné čekání na potenciálního kupce, který si mezitím vybral jiný objekt a zapomněl vám to sdělit.

Prodej bytu není jednoduchý od samotného počátku, ať je to stanovení prodejní ceny, příprava bytu pro nafocení a prohlídky, jednání se zákazníky, zajištění rezervační smlouvy a poplatku až po samotný podpis smlouvy a zhotovení návrhu na vklad do katastru nemovitostí.

S tím vším majiteli realitní servery nepomohou, a tak pokud si někdo váš byt v Ostravě vybere jako vhodný pro své nové bydlení, bude třeba absolvovat další a další kroky, které laik neznalý právních rizik, bude těžko zvládat nebo si může v budoucnu způsobit nepříjemné problémy.

Máte-li málo času a zkušeností, a přesto nechcete platit vysoké provize realitce, omezit se při prodeji smlouvami atd., je nejlepším řešením svěřit celý tento proces do rukou realitní seznamce zipHOME, která vám bude asistentem, poradcem i odbornou garancí kvality smluv a všech potřebných náležitostí vedoucím k úspěšnému uzavření kupní smlouvy.

Jedna nabídka, jedna poptávka

Byt na prodej v Ostravě zaregistrujete na portál zipHOME a dál už se postarají odborníci. Nejprve poradí s formulací inzerátu, zkontrolují fotografie, eventuálně navrhnou, jak byt přichystat pro fotografování a pro prohlídky. Dnes existují odborné služby, které zkontrolují, aby byl byt dobře uklizený, čistý, bez osobních fotografií, hromady bot v předsíni, či zvadlých květin, které by mohly odradit kupujícího již v počátku.

zipHOME za vás vybere nejvhodnější realitní stránky a zadá na ně váš inzerát. V něm bude kontakt na telefonní operátory této realitní seznamky. Ti za vás obstarají první kontakty, vyřadí zprostředkovatele a překupníky, kteří ve skutečnosti nechtějí kupovat, a předají vám seznam vážných zájemců.

Ale tím to neskončí. Jestliže váš byt najde nového majitele, zipHOME vám pomůže celý obchod uzavřít a zdárně dokončit.

Byt je prodán a vy jste se rozhodli najít pro sebe nový, a kde jinde než v milované Ostravě. Nezbývá, než se opět vydat na zipHOME a vložit svou poptávku. Jednoduše tak získáte to, po čem toužíte – nový byt v dobré lokalitě. Na blogu www.ziphome.cz najdete rady a tipy, s kterými budete o krok napřed a koupě bytu v Ostravě pro vás bude hračka.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *