Péče o suchý oblek na vodní sporty

Pokud děláte některý z vodních sportů jako je např. wakeboarding, kiteboarding či paddleboarding už jste se asi setkaly s pojmem sucháč. Jde o hovorové označení suchého obleku, který má podobnou funkčnost jako neopren.

Na rozdíl od něj je však vytvořen tak, aby se vám k tělu žádná voda nedostala. Tomu odpovídá také vyšší cena obleku a tím i větší nároky na správnou péči.

Jak se říká:

Postarejte se o váš suchý oblek a on se postará o vás. Správné čištění, skladování a přeprava pomáhají chránit a prodloužit životnost zipů a těsnících prvků. A jak na to se podíváme dále.

Čištění suchého obleku

Po každém použití umyjte suchý oblek, abyste odstranili kožní olej a např. krém na opalování či proti hmyzu z těsnících prvků. Umytí je obzvlášť důležité, pokud sucháč používáte ve slané vodě, která má vliv na degradaci použitého latexu.

Nikdy neperte suchý oblek v pračce a nesušte jej v sušičce na prádlo. Pokud je použijete opět riskujete vážné poškození zipů nebo těsnění.

Sucháč se umývá pouze ručně v teplé vodě. Nejlépe funguje napustit vodu do vany. Pro mytí používejte jemné mýdlo, žádné silné čistící prostředky. Povrchové nečistoty, které neodstraníte otřením rukou můžete odstranit houbou nebo štětcem s měkkými štětinami.

Při mytí postupujte od vnější strany, kterou pak otočte a pokračuje na vnitřní straně suchého obleku. Otevřete všechny zipy a použijte měkký kartáč pro odstranění jakýchkoliv nečistot v zubech zipu.

Zavěste suchý oblek vnitřní stranou ven a sušte jej v interiéru. Nepoužívejte drátěný věšák a nesušte sucháč venku, kde by byl vystaven slunečnímu záření. Jakmile je vnitřek zcela suchý, obraťte jej a nechte vyschnout vnější stranu.

Nepoužíváte žehličku, nejdete na pracovní pohovor.

Skladování sucháče

Chcete ochránit oblek, který vás chrání? Když ho odložíte, udělejte to správně. Jak?

Pro zvýšení životnosti těsnících prvků musí být suchý oblek chráněn před UV zářením a slunečními paprsky.

Suchý oblek by měl být uložen na chladném a tmavém místě. Uložení v šatní skříni je v pořádku, vyhněte se však skříně v podkroví, kde může být v létě velmi horko.

Pro zavěšení obleku použijte dostatečně široké ramínko, nikoli drátěné. Pro dlouhodobé skladování vezměte plastový odpadkový pytel a natáhněte ho přes oblek. Následně plastový obal zavařte /samozřejmě se ujistěte, že je oblek opravdu suchý/.

V případě, že se váš sucháč opotřebuje, mrkněte na stránky www.mysticstore.cz, kde najdete velký výběr nových suchých obleků od značky Mystic.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *