Pro koho se hodí pronájem e-shopu

 

mohamed_hassan / Pixabay

Tvorba e-shopu je jednou z nejjednodušších možností, jak přivést k životu vlastní podnikatelský záměr. Nemusíte přitom umět programovat, realizovat lze internetový obchod i jinak.

Malý e-shop je ideálním přivýdělkem, který má potenciál velmi dobré budoucí investice. Nezáleží ani příliš na tom, jestli jste student nebo maminka na mateřské, jaké máte vzdělání či praxi. Začít podnikat může prakticky každý.

Pro koho bude krabicové řešení optimální

Díky možnosti pronájmu e-shopu vám jeho rozjezd může řádově sebrat jen hodiny času. Již připravenou platformu stačí nastavit, což díky přehlednému rozhraní zvládnete i bez hlubšího proniknutí do IT problematiky. Potřeba je tak naplnit samotný e-shop zbožím, přidat popisky k produktům a zajistit fotografie.

Celý systém používá vlastní design založený na připravených šablonách a obsahuje většinu základních funkcí, které vám budou do začátku nepochybně stačit jako pokročilé možnosti SEO, statistiky návštěvnosti a mnoho dalších nástrojů nejen pro oblast marketingu.

Řada internetových obchodů může úspěšně fungovat na podobném základu v podstatě natrvalo, pro drobné podnikání je toto řešení dostačující.

Zpočátku vám navíc rozhodně k užitku bude i garantovaná technická podpora, která za vás vyřeší případné nesrovnalosti a ochotně za každé situace poradí. Vy se tak nemusíte trápit technickými problémy, na jejichž odstraňování nemáte dostatečné zkušenosti a svoje síly můžete napřít přímo na rozvoj vlastního obchodu.

Podobně se místo vás někdo postará i o aktualizování a další nezbytnosti. Takzvaně krabicové řešení vás osvobodí i od nutnosti sledovat změny v legislativě, vše bude do systému včas zapracováno.

Když e-shop z původního systému „vyroste“

Je ale možné, že jakmile e-shop bude generovat větší obrat a vy získáte více prostředků na následný růst, začnete uvažovat i o e-shopu na míru. To je ovšem časově poměrně náročné, navíc najít spolehlivou dodavatelskou firmu může být rovněž komplikované. Vyplatí se proto podobnému scénáři předcházet.

Když začnete uvažovat o vytvoření e-shopu, už ve fázi pronájmu si zvolte tu společnost, která je v rámci svých služeb schopna zajistit oboje.

Konkrétní výběr by se měl odvíjet zejména od velikosti e-shopu, od toho, jaké máte požadavky na logistiku, jaké způsoby platby a doručení chcete své klientele primárně umožnit atd. E-shop by navíc měl respektovat české prostředí, například funkce EET je značným tuzemským specifikem.

A samozřejmě by pro vás při výběru měly hrát roli i reference ostatních spokojených zákazníků. Za kvalitní firmou navíc stojí dlouholetá zkušenost s vývojem vlastního systému. Pozor si dejte i na to, co si vlastně kupujete v základu a které funkce bude potřeba ještě přikoupit dodatečně.

Chcete se poradit, jaké typ e-shopu bude pro vás vhodný? Kontaktujte nás na stránkách www.inshop.cz

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *