Repasované LCD monitory: výhodné řešení

Když zákazníci plánují investovat své těžce uspořené peníze do nákupu počítačového monitoru ať už domů nebo do kanceláře, důležitou roli hraje určitě cena. Pak se také není co divit, že se stále více zvyšuje obliba nákupu repasovaných monitorů, kterých je na trhu stále více a nabízí úsporu v řádech desítek procent z běžné tržní ceny. Právě tato dostupnost a slevy až 70 % je činí velmi zajímavou volbou při nákupu.

V rámci určitého rozpočtu získáte díky repasovaným monitorům možnost výběru z celé řady různých modelů včetně pokročilých lcd monitorů s reproduktory a vysokými parametry. Samozřejmě je vždy rozumné ověřit si i další parametry nákupu, tedy jak se liší vybraný zcela nový model monitoru oproti vybranému repasovanému LCD.

Jaká záruka je na monitor poskytována a zda se vám nevyplatí jít raději do vyššího modelu renovovaného monitoru, tj. za stejnou cenu u nového modelu získáte starší mnohem lepších parametrů.

Při nákupu repasovaného monitoru se nemusíte bát, že nakoupíte zboží, které bude poškozené nebo přestane fungovat už po krátké době. Před prodejem jsou monitory podrobovány přísnému testování např. na vadné pixely, odezvu i úroveň podávaných barev.

Pokud se při testování zjistí, že je nějaká součástka vadná je nahrazena zcela novou.  Pokud k tomu přidáte minimální nabízenou záruku na 12 měsíců je poměrně dost času, aby se projevilo i něco jiného.

Kde se berou repasované LCD monitory?

Zdrojů je relativně velké množství. Může se jednat např. o monitory nakoupené přes e-shop a vrácené ve 14 denní lhůtě, jako nevhodný nákup apod. U těchto monitorů se mluví jako o rozbaleném zboží, neboť je v podstatě zcela nové. Po krátké kontrole vzhledu i funkčnosti může být ihned s určitou slevou nabízeno.

Dalším zdrojem repasovaných monitorů jsou monitory z předváděcích akcí a prodejen. Jde o velmi zajímavou možnost, neboť monitor byl používán minimálně a zároveň se pro předvádění používají lcd monitory z těch nejvyšších modelových řad. Můžete tak nakoupit s výraznou slevou monitor, který byste s ohledem na váš rozpočet ani neřešili.

LCD monitory z leasingů, tedy z firem jsou dalším zdrojem velkého množství repasů. I když se to na první pohled může zdát nevýhodné, protože monitory jsou používány každý den k práci, jedná se ve většině případů o modely z vyšších řad. Co to znamená?

Tyto dražší modely jsou vyráběny tak, aby vydržely mnohem déle než low-endové monitory na pár korun. Takže i při tomto vyšším zatížení je velká pravděpodobnost, že poběží i nadále, jak mají. Zároveň, jak již bylo řečeno všechno repasované LCD procházejí před prodejem testováním, kde se nahrazují vadné součástky.

Kde výhodně nakoupit repasované monitory?

Jedním z míst pro nákup jsou stránky společnosti inComputer.cz – www.incomputer.cz , která se specializuje na prodej repasované výpočetní techniky. V její nabídce najdete kancelářské i herní LCD monitory se slevami až 70 % oproti stejnému novému modelu.

K dispozici máte různé velikosti i parametry monitorů od známých značek. Samozřejmostí je testování všech monitorů před prodejem a záruka 12 měsíců.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *