Studentská půjčka

I přes to, že se u nás školné na státních vysokých školách neplatí, i tak je vysokoškolské studium finanční náročné a mnohdy je to i velká zátěž pro rodinu, takže je nutné se poohlédnou po vhodné studentské půjčce, kterou nabízí nejen banky, ale i nebankovní společnosti. Obě varianty mají své výhody, a také i nevýhody.

Proč studentská půjčka

Všechno něco stojí a takový vysokoškolský student potřebuje nejen někde bydlet, něco jíst, z něčeho se učit, ale i další nezbytnosti, potřebné dnes běžně ke studiu a životu dospělého jedince. Možností, jak takový život financovat jsou samozřejmě rodiče, jenže i pro ty je to kolikrát zátěž a tak si studenti hledají brigády.

I studenti potřebují peníze

Jenže i tato varianta mnohdy nepokryje zcela veškeré náklady, takže je potřeba informovat se, zda banka neposkytne svému klientovi – studentovi financování studií s tím, že v následujících letech, kdy bude výdělečně činný, tyto finanční prostředky vrátí s rázným navýšením. Studentská půjčka je v tomto ohledu vhodným řešením.

Koncept studentské půjčky

Obecně jsou studentské půjčky koncipovány tak, že student získá potřebnou částku a začne splácet až v době, kdy se stane zaměstnancem, tedy po dokončených studií. Dalo by se tak předpokládat, že pro banku, či jinou finanční instituci je takový klient nevýhodný a studentská půjčka je tak dost nevýznamná – půjčit si a splácet třeba až za několik let.

Kdo má o studentskou půjčku zájem

Jenže banky moc dobře vědí, co dělají a pokud student o půjčku má zájem, s největší pravděpodobností ke svému studiu přistupuje s vážností a je v jeho zájmu skutečně dokončit. V té době již má možná slíbené zaměstnání ve svém oboru, či dokonce pracuje na částečný úvazek a tak si je jistý, že splácení studentské půjčky pro něj nebude problém.

Výhoda studentské půjčky pro obě strany

Banka tak má jisté perspektivního klienta, který si u ní bude ukládat množství vlastní finančních prostředků a navíc mu může ke studentské půjčce zřídit další, doplňkové produkty, ze kterých bude mít i sama užitek.

Studentské půjčky
OpenClips / Pixabay

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *