Umožní nám GEmoney internet banka přihlásit se bez aktivace?

GE Money bank prihlasit se
GE Money bank prihlasit se

Pokud je naší bankou právě GE a hledáme možnosti, jak efektivně spravovat naše peníze, je hned celá řada cest, jak na to. Tou nejefektivnější je samozřejmě využívat možnosti, které jsou spojeny s internetovým bankovnictvím. Pokud budeme konkrétní, tak dnes nám nabídne GEmoney internet banka přihlásit prostřednictvím několika zařízení. A to konkrétně těchto:

  • Mobilního telefonu a tabletu
  • Klasického počítače
  • Notebooku

Samozřejmě abychom danou správu mohli vůbec využívat, nesmíme také zapomenout na to, že je třeba mít nejprve danou službu aktivovanou.

Upozornění: Pokud nemáme, potom se nám přihlášení nepovede. Pojďme se tedy podívat na to, jak aktivaci uskutečnit.

Jak aktivace probíhá?

To hlavní, co budeme potřebovat, je samozřejmě naše přihlašovací jméno. To není ničím jiným, než unikátním ID, což je číslo, které najdeme na naší smlouvě. Druhým důležitým identifikátorem je také naše heslo. Jedná se o kód, který má celkem 8 znaků. To obdržíme velmi jednoduše, jelikož pro nás bude připraveno na naší pobočce. A to právě ve chvíli, kdy projevíme zájem internetbanking aktivně využívat.

Důležité je však myslet také na to, že dalším důležitým krokem je také samotná aktivace, která je spojená s obdržením aktivačního hesla. A jak na něho? To říká samotná banka: „Vzhledem k tomu, že Vaše Internet Banka zatím není aktivní, zobrazí se Vám po přihlášení stránka upozorňující na nutnost aktivace. Pokud jste od nás poštou obdrželi aktivační heslo (10 znaků), můžete dle instrukcí uvedených na obrazovce aktivovat svou Internet Banku. Aktivace Internet Banky je jednorázová a po jejím úspěšném provedení ji nebude potřeba opakovat.

Důležité je také heslo do Registrační autority

Není to ale jediný bezpečnostní krok, který je třeba absolvovat v rámci samotné aktivace tohoto internetového bankovnictví. Zapomínat totiž nesmíme ani na heslo do Registrační autority. To obdržíme velmi jednoduše, a to v rámci bezpečnostní obálky. A kde ji obdržíme? Ta nám bude dostupná na pobočce, a to oproti podpisu smlouvy. Důležité je říci, že toto heslo je pouze jednorázové a nelze ho používat opakovaně.

Ferratum půjčka patří mezi nejoblíbenější půjčky v České republice. O půjčku si můžete zažádat i vy přes tento odkaz.

Bez klíče nebo certifikátu GEmoney internet banka přihlásit se neumožní

S aktivací také souvisí vlastnictví bankovního klíče, stejně jako vlastnictví určitého certifikátu. Pokud si více rozvedeme jednotlivé možnosti, tak bezpečnostní klíč je ideální ve chvíli, kdy se chceme přihlašovat z jakéhokoliv počítače kdekoliv na světě. Naopak certifikát nás často omezuje pouze na jeden jediný počítač. Tedy pokud nedojde k tomu, že si ho nenainstalujeme na jiný.

Na jednu stranu to tedy může být podstatně omezující, ale na druhou stranu je zde samozřejmě výhoda toho, že máme naše peníze mnohem lépe zabezpečeny proti případným cizím osobám, které by je v rámci našeho internetového bankovnictví chtěli zneužít.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *